Advento siurprizas

Adventas ypatingas laikotarpis, tai – susikaupimo ir apmąstymų, ramybės metas, kada džiaugsminga viltimi laukiama artėjančių Kalėdų. Tai laikotarpis, skirtas susitaikyti, skleisti gerumą, pasvarstyti apie ateinančius planus, pagalvoti, ką reikėtų savo gyvenime patobulinti, kokias gerąsias ypatybes puoselėti, o kokių verta atsisakyti. Daugelis šio meto tradicijų atkeliavo iš žilos senovės. Tad kaip gi visa tai perteikti vaikams?

Panevėžio lopšelyje darželyje „Kastytis“ jau ne pirmus metus buvo organizuotas mini projektas „Advento siurprizas“, kurio metu vaikučių tėveliai buvo kviečiami rytmetį ar popietę pabūti kartu, skirti savo laiką vaikams, pradžiuginant juos įdomia veikla grupėse.

Tėvelių organizuotose veiklose vyko edukaciniai užsiėmimai: gaminami eglutės žaisliukai iš sūrios tešlos, puošiami žėručiais ir pabarstukais; dekoratyviniai imbieriniai meduoliai, gražinami glajaus pieštukais; personalizuotai skaitoma Advento pasaka. Skamba paprastai? Paprastai…

Bet kiek emocijų  užgimsta vaiko širdyje, kai iš paprasčiausios tešlos, pridėjus medžio šakeles vietoj rankučių, žėručiais pablizginus skruostus gimsta žmogelis!

Kiek emocijų, kai dekoruoji širdelės formos imbierinį sausainį ir sužinai, kad tuomet aplink tave bus daugiau meilės!

Kiek emocijų, kai ilgiesi namų, bet tau pasako, jog nešiodamasis imbierinį namelio formos sausainį jausiesi arčiau namų arba pamatai, kad tavo mama nėra tiesiog paprasta mama, bet gali būti ir sekanti pasakas Fėja!

Projekto tikslas ne žodžiai, bet  mažais stebuklais, meilės, namų ir aplinkos šilumos, tarpusavio ryšio pajautimu paaiškinti Advento prasmę. Tai buvimas kartu ir emocija.

Kiek jaudulio, kiek pasiruošimo, planavimo ir mamadienių skirta pačiam prasmingiausiam laikui. Laikui pabūti savo vaiko asmeninėje, savarankiško gyvenimo aplinkoje, pamatyti jo įpročius, nuotaikas ir nebylų pasididžiavimą, kad jo mama yra ne tik tiesiog paprasta mama, bet gali būti ir Fėja…

Už iniciatyvumą, pagalbą ir organizavimą, už galimybę pabūti su vaikais jų aplinkoje, pasidžiaugti bendra veikla, dėkojame „Nykštukų“ grupės auklėtojai metodininkei Reginai Katinienei, Redai Kulišauskienei ir Rasai Balčiūnienei. Ir nesvarbu, kad dekoravome labai daug žvaigždelės formos imbierinių sausainių, Jūs ir taip šviesios – spindite.

Džiaugsmingo švenčių laukimo

Informaciją paruošė Šarūnė Leikienė