Projektas „Say Hello to the World“ (Pasakyk pasauliui labas)

 

Nuo 2016 m. Panevėžio lopšelis-darželis „Kastytis“ kasmet dalyvauja tarptautiniame projekte „Say hello to the world“ (Pasakyk pasauliui labas).

Slovėnijos pedagogų iš  FINI zavod Radeče (Instituto) koordinuojamame projekte dalyvauja ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokiniai iš įvairių pasaulio šalių. 2022–2023 m. m. „Drugelių“  priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai dalyvaudami projekte  bendradarbiavo su partneriais iš Kroatijos, Dekanovec miesto ikimokyklinio ugdymo įstaiga.

„Say Hello to the World“ – tai tarptautinis projektas, sujungiantis darželiuose ir mokyklose lankančius vaikus vaizdo tinklu, kuriame jie gali pamatyti vieni kitus gyvai, pamojuoti vienas kitam ir išmokti kitų kalbų žodžių. Daug dėmesio skiriama įvairių kultūrų, tradicijų ir gyvenimo būdų pažinimui. Vaikai gali parodyti vieni kitiems kaip žaidžia, kokias dainas dainuoja, kokioje aplinkoje gyvena, kokį maistą valgo, kokia kalba kalba.

Projekto tikslas – motyvuoti vaikus įvairiomis įdomiomis veiklomis ir taip išmokyti juos atsikratyti stereotipų, išankstinių nusistatymų ir netolerancijos kitaip mąstantiems, užsieniečiams, specialiųjų poreikių žmonėms, pagyvenusiems žmonėms ir kt. Tai prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės, ugdo solidarumą ir pagarbą, ypač dabar, kai pasaulis tampa vis atviresnis ir prieinamesnis.

Kiekviena mokykla ir darželis, dalyvaujantis projekte „Say Hello to the World“ ir sėkmingai įgyvendinęs programą, gauna garbingą titulą „Tolerantiškas darželis“ / „Tolerantiška mokykla“. Labai didžiuojamės gaudami šį įvertinimą kiekvienais metais.

Projekto koordinatorė Audronė Kriukienė